Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy RSSKanał RSS

Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Pytanie o aktualizację Drupal 6 
Autor Wiadomość

Post Pytanie o aktualizację Drupal 6
Witam Wszystkich
Mam pytanie do administracji Friko, ale odpowiedź może się przydać również innym użytkownikom.
Czy przewidziana jest aktualizacja dla bezpieczeństwa modułu Drupal z linii 6. Na dzień pisania tego postu najnowsza była wersja 6.22.
Próbowałem wgrać przez update wgranej przez zespół Friko wersji,
a potem ręcznie, żeby nie zawracać głowy, ale się nie udało, bo występowały błędy.
Rozumiem, że Drupal 7 ma wyższe wymagania, ale o ile się nie mylę linia 6 jest nadal rozwijana.
Innych systemów poza tymi, które można zlecić do instalacji nie instalowałem bo nie wiem czy można?
ale chciałbym mieć dostęp do najnowszej rozwijanej wersji, która nie przeciąży Państwa serwerów.
Na stronach twórców trudno czasem znaleźć takie dane jak czas wykonywania skryptu i limit pamięci.
Na stronach friko także nie znalazłem w/w informacji.
P.S.
Może umieścicie Państwo w wersji Drupal instalowanej przez Was następujące moduły:
- edytor Wysiwyg
- do umieszczania grafik w treści artykułu
- moduł do wykonywania backupu witryny.
Oczywiście te, które nie obciążają serwerów.

13 Cze 2011, 12:18
Zespół Friko.pl
Awatar użytkownika

Post Re: Pytanie o aktualizację Drupal 6
W najbliższym czasie postaramy się przetestować Drupala 6.22. Jeśli będzie wszystko ok, to udostępnimy tę wersję w instalatorze modułów. Prawdopodobnie będzie to od razu wersja z dołączonymi modułami Wysiwyg i Image Assist lub IMCE.

Do aktualnie instalowanej wersji Drupal 6.16 można samodzielnie zainstalować moduły edytora Wysiwyg i do umieszczania grafik w treści artykułu. Odnośnie aktualizacji zainstalowanej instancji Drupala 6.16 do 6.22, postaramy się opisać jak to zrobić.

14 Cze 2011, 20:52
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ]